Gminna Biblioteka Publiczna w Mrozach

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 92
-> Najnowszy użytkownik: Olga

name

Angielski w bibliotece

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Facebook

Facebook

CzytanieToDziała

Powitanie


L O G O W A N I E ....DO.... K A T A L O G USpotkanie Burmistrza z mieszkańcami

Sieciaki na wakacjach po raz czwarty

"Sieciaki na wakacjach" już po raz w czwarty w naszej bibliotece w Gmina Mrozy. Piknik edukacyjny z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem. Po raz kolejny piknik połączyliśmy z akcją "Lato w Mieście".Uczestnicy z uwagą obejrzeli filmiki o zagrożeniach płynących z Internetu w strefie SIECIOKINO. Podczas zabaw w MEGACENTRUM ZABEZPIECZEŃ, przy SIECIOMACIE LOSUJĄCYM dzieci słuchały sieciakowych piosenek. W SIECIAKOWEJ STREFIE ROZRYWKI "sieciaki" malowały, rozwiązywały krzyżówki, quizy, a takżze mogły zrobić sieciakowego robota "Necio". Na imprezę przybył zaproszony gość Jacek Kleyff, który uświetnił imprezę swoimi piosenkami, a także uczył piosenki pt. "Hasło". Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny pełen sieciakowych nagród. Imprezę zakończyły grilowane kiełbaski, wielkie bańki mydlane i malowanie twarzy.

II wakacjiSpotkanie z Elżbietą Bednarczyk

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

Uczestnicy akcji bibliotecznej - Lato w mieście - wycieczka do Magicznych Ogrodów

Matematyka na wesoło dzień drugi

Matematyka na wesoło z Matematyka MathRiders Mińsk Mazowiecki

Teatralnie dzień pierwszy wakacji

(*)

W dniu dzisiejszym, 1 sierpnia odeszła od nas nasza koleżanka bibliotekarka Danusia Grzegorczyk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie.
Wychowała się w Podcierniu (gm. Cegłów), od 30 lat mieszkała w Woli Rafałowskiej (gm. Mrozy).
W latach 1975 - 2007 kierowała Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach. Jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody im. Macieja Rataja (1994), „Polak 87”,nadany przez „Rzeczpospolitą”, została Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2013.
Jest autorką kilku książek i folderów, min.: „Dzieje Mrozów i okolic”, „Cegłów- Mrozy: wydarzenia i ludzie”, „ Cegłów dawniej i dziś”, „Gmina Cegłów – przewodnik encyklopedyczny”.

Czytelnik wakacji

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Mrozach i do Biblioteka w Jeruzalu po książki. Rusza kolejny raz już konkurs na najlepszego wakacyjnego czytelnika. Dla najlepszych młodych czytelników jak zwykle Książka

Wakacje w Bibliotece

Odjazdowy bibliotekarz 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna razem z biblioteką Zespołu Szkół w Mrozach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Objazdowy Bibliotekarz” łączącej bibliotekarzy, sympatyków biblioteki oraz miłośników książek i rowerów.
11 czerwca uczestnicy rajdu rowerowego „Śladami Rancza”, po krótkiej rozgrzewce, wyruszyli spod ZS do Jeruzala. Po drodze zatrzymali się pod pomnikiem św. Antoniego w Kuflewie. Dłuższy odpoczynek w Jeruzalu został wykorzystany na zwiedzanie miejscowości, jej zabytków i miejsc związanych z serialem „Ranczo” oraz wizytę w bibliotece. Na zakończenie rajdu wszyscy zgromadzili się przy ognisku w leśniczówce u Państwa Kulików, gdzie można było wziąć udział w czytaniu Jeżycjady M. Musierowicz.

Justyna Laskowska
Wygenerowano w sekund: 0.04
655,985 unikalnych wizyt