Angielski w bibliotece

Wieczór poezji śpiewanej - porozmawiajmy o Tuwimie

Dzień Kobiet w Bibliotece

Dzień Bibliotekarza - wizyta przedszkolaków

W dniu dzisiejszym Leśne ludki odwiedziły naszą Bibliotekę z życzeniami i kwiatami. Wysłuchały książeczki "Wizyta w Bibliotece" i zrobiły zakładki.

“Polski żywioł”- spotkanie autorskie

7 maja w filii w Jeruzalu w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem - podróżnikiem, autorem książki “Polski żywioł” oraz tryptyku “Trzy żywioły”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum w Jeruzalu.
“Polski żywioł” powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Publikacja w sposób sugestywny przedstawia historię Polski, ważne postacie i wydarzenia historyczne oraz miejsca kultu religijnego.
Podczas spotkania podróżnik przedstawił nietuzinkowy obraz Polski. Zainteresowanych zachęcamy do sięgnięcia po książkę, która jest dostępna w bibliotece w Mrozach oraz w filii.
Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest (Do)wolność czytania, wpisująca się w stulecie odzyskania niepodległości.

Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Laureatami 35. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego zostali:
klasy I-III - Lena Proczka,Roksana Mazek i Zuzanna Gałązka
Klasy IV-VI Antonina Jagodzińska, Hanna Lubaszko i Jakub Tkaczyk

Eliminacje powiatowe dla odbędą się 30.05.2018 r. o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska 173. Życzymy powodzenia.

wymiana książek