Angielski w bibliotece

Klub malucha - wiosna

Spektakl

Bądź jak Maria

Bądź jak MariaW tym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji klasa IVi wizęła udział w zajęciach "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!". Uczniowie dowiedzieli się kim była Maria Skłodowska-Curie i zrobiła dla świata. Obejrzeli z wielkim zainteresowaniem edukacyjną bajkę: Było sobie życie odc 22 - Maria Skłodowska-Curie, a następnie wcieliliśmy się w atomy, które wędrowały po naszej sali.
okazaliśmy bieg promieni światła za pomocą sznurka.
Najciekawszym fragmentem zajęć były doświadczenia.: wybuchowy wulkan, uciekający pieprz, samopompujący się balon, czy zamiana wino w sok jabłkowy. Uczniowie, obiecali, że spróbują wykonać doświadczenia w domu. Będą jak Maria!

Wystawa

Biblioteka w Mrozach zaprezentowała mieszkańcom wystawę archiwaliów „Śladami Sienkiewicza” Bogusława Niemirki. Uroczyste otwarcie nastąpiło 24 lutego o godz. 17.00, w obecności m.in.: burmistrza Dariusza Jaszczuka. Autor wystawy niezwykle ciekawie przybliżył zwiedzającym historię rodziny Sienkiewiczów pochodzących z Wielkiego Księstwa Litewskiego i postać samego pisarza.
Zapraszamy do oglądania!

BAL KARNAWAŁOWY

DBI

Galeria

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a realizowaną przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci obejrzały filmiki przedstawiono niewłaściwe, szkodliwe treści, z jakimi mogą zetknąć się w internecie.
Przestrzegaliśmy przed "wrzucaniem do sieci" własnych zdjęć gdyż zostaną tam na zawsze i mogą one zostać wykorzystane przeciwko nim. Ostrzegliśmy maluchy przed podawaniem danych osobowych w Internecie i rozmawianiem z osobami zapoznanymi w Internecie. Prosiliśmy, aby zgłaszali wszelkie próby kontaktu obcych osób do rodziców.
Zapoznano uczniów z utworzonym specjalnie dla nich dziecięcym telefonem zaufania 116 111 i możliwościami jego wykorzystania w trudnych sytuacjach, jakie mogą napotkać na swej drodze, także w internecie.
Dzieci podsumowując ułożyły listę WAD i ZALET INTERNETU, a także zasad korzystania z Internetu.
Bardzo chetnie pokolorowały owieczki występujące z bajkach i zagrały w grę planszową "Niebezpieczna misja".

Buty Mikołajka

W dniu 1 lutego 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne na podstawie scenariusza "Buty Mikołajka". Dzieci z klasy 0 "c" wysłuchały w całkowitej ciszy fragmentów opowiadania pt. "Co za wstyd" z najnowszej książki "Mikołajek. Niczego się nie boję." Z chęcią bawiły się butami Mikołajka i przerobiły mu buty na 18 możliwych sposobów. W ten sposób powstały przeróżne pojazdy, stwory, dziwolągi, sympatyczne pieski czy motyle. Największą jednak atrakcją było zrobienie sobie zdjęcia z postacią Mikołajka.

Plan ferii w Bibliotece

Ferie w Bibliotece

BRAK MIEJSC

REGULAMIN - --> CZYTAJ WIĘCEJ

Top czytelnicy 2016 roku

Galeria
W minionym 2016 roku najwięcej książek wypożyczyli:

Biblioteka w Mrozach:

do lat 6:
Walendziak Weronika

7-10 lat:
Kurdej Damian

Wróblewska Julia

Dorośli:
Przepiórka Andrzej

Biblioteka w Jeruzalu:

do lat 6
Kamil Włodarczyk

6-12 lat
1. Weronika Owczarczyk

13-15 lat
1. Karolina Chlebiecka

Dorośli
1. Halina Jaglińska

Gratulujemy zdobycia zaszczytnego tytułu Najlepszy Czytelnik oraz życzymy wielu chwil z dobrą lekturą w 2017 roku.

Rozdanie nagród już wkrótce.

Zabawki i zabawy ludowe

Zabawki i zabawy ludowe to drugie spotkanie z cyklu "Przygoda w Bibliotece" realizowane przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna z projektu „Edukuj z antropologią na Mazowszu”. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Szymańskiej za przeprowadzenie zajęć.