Angielski w bibliotece

BAL KARNAWAŁOWY

DBI

Galeria

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a realizowaną przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci obejrzały filmiki przedstawiono niewłaściwe, szkodliwe treści, z jakimi mogą zetknąć się w internecie.
Przestrzegaliśmy przed "wrzucaniem do sieci" własnych zdjęć gdyż zostaną tam na zawsze i mogą one zostać wykorzystane przeciwko nim. Ostrzegliśmy maluchy przed podawaniem danych osobowych w Internecie i rozmawianiem z osobami zapoznanymi w Internecie. Prosiliśmy, aby zgłaszali wszelkie próby kontaktu obcych osób do rodziców.
Zapoznano uczniów z utworzonym specjalnie dla nich dziecięcym telefonem zaufania 116 111 i możliwościami jego wykorzystania w trudnych sytuacjach, jakie mogą napotkać na swej drodze, także w internecie.
Dzieci podsumowując ułożyły listę WAD i ZALET INTERNETU, a także zasad korzystania z Internetu.
Bardzo chetnie pokolorowały owieczki występujące z bajkach i zagrały w grę planszową "Niebezpieczna misja".

Buty Mikołajka

W dniu 1 lutego 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne na podstawie scenariusza "Buty Mikołajka". Dzieci z klasy 0 "c" wysłuchały w całkowitej ciszy fragmentów opowiadania pt. "Co za wstyd" z najnowszej książki "Mikołajek. Niczego się nie boję." Z chęcią bawiły się butami Mikołajka i przerobiły mu buty na 18 możliwych sposobów. W ten sposób powstały przeróżne pojazdy, stwory, dziwolągi, sympatyczne pieski czy motyle. Największą jednak atrakcją było zrobienie sobie zdjęcia z postacią Mikołajka.

Plan ferii w Bibliotece

Ferie w Bibliotece

BRAK MIEJSC

REGULAMIN - --> CZYTAJ WIĘCEJ

Top czytelnicy 2016 roku

Galeria
W minionym 2016 roku najwięcej książek wypożyczyli:

Biblioteka w Mrozach:

do lat 6:
Walendziak Weronika

7-10 lat:
Kurdej Damian

Wróblewska Julia

Dorośli:
Przepiórka Andrzej

Biblioteka w Jeruzalu:

do lat 6
Kamil Włodarczyk

6-12 lat
1. Weronika Owczarczyk

13-15 lat
1. Karolina Chlebiecka

Dorośli
1. Halina Jaglińska

Gratulujemy zdobycia zaszczytnego tytułu Najlepszy Czytelnik oraz życzymy wielu chwil z dobrą lekturą w 2017 roku.

Rozdanie nagród już wkrótce.

Zabawki i zabawy ludowe

Zabawki i zabawy ludowe to drugie spotkanie z cyklu "Przygoda w Bibliotece" realizowane przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna z projektu „Edukuj z antropologią na Mazowszu”. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Szymańskiej za przeprowadzenie zajęć.

Escape room

Świąteczny escape room w bibliotece odbył się 20 grudnia 2016r. Uczniowie z klasy IV i zostały zamknięte na klucz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Po rozwiązaniu kolejnych zagadek trafiły do skarpety Mikołaja, w której ukryty był klucz i słodkości.
Zdjecia

Święto misia 2016r.

Urodziny misia 25 listopada 2016r.
Galeria

Masza i niedzwiedz w Bibliotece - 23 listopada 2016r.

warsztaty świąteczne

Matematyka na wesoło - Dzień Otwarty

Uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Mrozach zostali wprowadzeni w tradycje Bożego Narodzenia. Pierwsza gwiazdka pięknie przystrojona choinka i opłatek to jedne z najważniejszych. Mieliśmy okazję sami stworzyć bombkę z opłatka tz. świat.
Dzisiejsze zajęcia z projektu Projekt „Edukuj z antropologią na Mazowszu” zostały przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”, które współfinansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Samorząd Województwa Mazowieckiego.- Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna